Hypotéky po regulaci ČNB

Regulace hypoték, nově úvěrů na bydlení, z konce loňského roku, kterou ČNB zavedla jako reakci na zvyšování cen nemovitostí a klesání úrokových sazeb, přinesla dle mého několik zajímavých změn.

Zavedení pravidla poměru měsíčního příjmu ke splátce úvěru, ročního příjmu k celkové výši dluhu i potřeba vlastních prostředků některým klientům zkomplikovala přístup k vlastnímu bydlení.

Na druhou stranu se banky snaží vyjít klientům vstříc výhodnějším posuzováním příjmů. Nově banky lépe akceptují různé dávky, příjmy z nájmu a podobně. Nyní je výhodnější žádat o hypotéku jako pár. Velkou změnu vidím v přístupu k podnikatelům, kteří na hypotéku dosáhnou mnohem lépe než dříve. Některé instituce počítají příjem dle obratu, jiné zvýhodňují paušály či některé oblasti podnikání.

Po určitém uklidnění trhu dokonce začaly klesat sazby těchto úvěrů.

Proto si myslím, že právě nyní je ideální čas na řešení vlastního bydlení.

S jednotlivými možnostmi u všech významných finančních institucí Vás rád seznámím a provedu procesem sjednání. Neváhejte se na mně obrátit.

O mně

Jmenuji se Jan Hruška.

O finančnictví se zajímám od mládí, kdy jsem studoval obor bankovnictví.

Zkušenosti mám ze všech stran barikády, neboť jsem pracoval pro banku, řešil vlastní hypotéku i finanční plánování. Nyní pracuji jako nezávislý poradce.

Za svou kariéru jsem pomohl více jak stovce klientům, primárně s problematikou bydlení. Dovolím si říci, že můj osobní přístup tvoří nejen spokojené klienty, ale navíc i „spřízněné duše“, které se na mě obrací i v ostatních otázkách finančního plánování dle jejich aktuálních potřeb – pojištění domu, auta atp.

Razím myšlenku, že spokojený klient je z dlouhodobého hlediska mnohem více, než rychlý zisk, proto se snažím o své klienty dlouhodobě pečovat.

Dovolte mi, abych se mohl postarat i o Vás.

Ušetřím Vám čas, peníze a nervy.

Jan Hruška

Zavolejte mi a nebo napište

Domluvíme si schůzku a já Vám nabídnu možné řešení

Napište mi